Amazon Kindle 3 Keyboard – Firmware 3.3

Amazon nabídl ke stažení nový vylepšený firmware verze 3.3 pro elektronické čtečky Amazon Kindle 3 Keyboard, který přinesl i několik zajímavých novinek a vylepšení, která si nyní představíme.

Přehled novinek firmware 3.3 pro Kindle 3 Keyboard:

 •  Soubory zaslané do čtečky přes Kindle e-mail se nyní automaticky nesmažou, jako tomu bylo doposud, ale budou zůstávat uložené ve vaší Kindle knihovně, dokud je nesmažete sami. Do té doby si dokumenty a knihy můžete kdykoli do čtečky znovu odeslat. Limit pro uložené knihy je nastavený na 5GB. Smazání knihy můžete provést po přihlášení k vašemu účtu na webu Amazon.com v sekci Manage Your Kindle.
 • Dalším vylepšením je možnost využití funkce Whispersync i pro poznámky a osobní doklady. Funkce byla dosud dostupná pouze pro knihy zakoupené v obchodu Amazonu.
  Whispersync synchronizuje poslední otevřenou stranu v rozečtené knize s ostatními čtečkami a čtecími aplikacemi. Můžete tak pokračovat ve čtení na jiné čtečce na stejném místě, kde jste skončili, bez dlouhého hledání. Dále se synchronizují záložky a poznámky k dokumentům (s výjimkou PDF) na vašich čtečkách a čtecích aplikacích.
 • V novém firmware přibyla také nová klávesová zkratka pro vypnutí a zapnutí hlasového průvodce (Voice Guide), který slouží pro předčítání položek v přehledu kniha a menu. Funkce je určena především pro slabozraké. Klávesová zkratka pro vypnutí a zapnutí průvodce je „Shift + mezerník„, zkratka je funkční pouze v menu a přehledu knih!
 • Poslední novinkou firmwaru 3.3, která se ovšem týká pouze čteček „Kindle Keyboard with Special Offers“ Kindle s reklamními spořiči obrazovky je funkce AmazonLocal deals. Funkce umožňuje přesnější a efektivnější cílení reklamy podle potřeb zákazníků. Tato novinka se týká pouze USA.

Vypnutí archivace dokumentů v Kindle knihovně:

 • Přihlaste se na svůj účet na webu Amazon.com.
 • Vstupte do sekce Manage Your Kindle.
 • Vyberte v levém menu „Personal Document Settings“ a zvolte „Edit“ v sekci „Personal Document Archiving„.
  Zde nechte tlacčítko „Enabled“ označené pro zapnutí a neoznačené pro vypnutí funkce. (Funkce je standardně zapnutá)

Trvalé odstranění dokumentů z Kindle knihovny:

Přejděte opět do sekce Manage Your Kindle, v levém menu „Your Kindle Library“ zobrazte uložené knihy a tlačítkem „Actions“ zvolte požadovanou funkci:
„Delete from library „- trvale vymaže dokument z knihovny Kindle (dokument se vymaže pouze z knihovny, ve čtečce je nutno jej smazat zvlášť).
„Deliver to my..“ – znovu odešle dokument do čtečky.
„Download & transfer via USB“ – umožní stažení dokumentu do PC a následné nahrání do čtečky pomocí USB kabelu.

Aktualizace firmware  Amazon Kindle 3 – jak na to:

Připojte se k Wi-Fi síti pomocí postupu popsaného v článku „Kindle připojení k Wi-Fi síti
Přejděte na domácí obrazovku tlačítkem „Home“, stiskněte Menu a zvolte „Sync and Check for Items.“
Firmware se stáhne automaticky a nainstaluje se až bude čtečka v režimu spánku tak, že si toho ani nevšimnete.

Také můžete využít manuální aktualizaci firmware. Postupujte podle návodu „Manuální aktualizace firmware Amazon Kindle 3„.