Manuální aktualizace firmware Amazon Kindle 3

Firmware Kindle se aktualizuje automaticky při připojení k Wi-Fi síti. Pokud si jej chcete aktualizovat manuálně, je to možné a postupujte takto:

 • Ze stránek Amazon.com si stáhněte v sekci Kindle Software Updates > Kindle Software Update Latest Generation aktuální firmware, ke stažení jsou 3 typy.
 • Který typ firmwaru stáhnout, zjistíte podle sériového čísla v Menu > Settings v sekci Device Info > Serial Number. Seriové číslo Kindle Wi-Fi začíná “B008“, číslo Kindle 3G + Wi-Fi určeného pro americký a kanadský trh začíná “B006” a pro Kindle 3G + Wi-Fi určeného pro prodej evropským zákazníkům “B00A“. Takže budete pravděpodobně potřebovat firmware B008 nebo B00A.
 • Přejděte na web a zvolte v sekci Download firmware vhodný pro váš Kindle dle sériového čísla. Odkaz pro stažení přikládám zde: http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html/ref=hp_navbox_top_kindlelgi?nodeId=200529700
 • Po stažení nahrajte firmware do čtečky pomocí USB kabelu přímo do hlavního adresáře. Ne do žádné složky. Před aktualizací zkontrolujte stav baterie, případně čtečku nabijte!
 • Přejděte do menu, klávesami HOME > MENU a zde zvolte Update Your Kindle. Jestliže tuto volbu nevidíte, zkontrolujte, že firmware je ve čtečce správně nahraný a restartujte Kindle.
 • Nyní proběhne aktualizace.
 • Jestli se aktualizace zdařila zjistíte v HOME > MENU > Settings na spodní liště, kde je číslo firmware uvedeno (Version: Kindle).

V době psaní článku je k dispozici verze firmware 3.1 pro Kindle 3, která obsahuje tyto novinky:

 • Public Notes (veřejné poznámky) – umožňuje sdílet s ostatními čtenáři svoje poznámky a postřehy ke čtené knize.
 • Real Page Numbers (reálná čísla stránek) – Zobrazení čísel stránek jako v tištěné knize. Jen u knih zakoupených u Amazonu.
 • Before You Go … (dříve než odejdete) – po dočtení knihy máte možnost napsat svůj názor na knihu na sociální sítě, také získat doporučení na podobné knihy nebo zobrazit další knihy od stejného autora.
 • New Newspaper and Magazine Layout (Vzhled novin a časopisů) – Nové rozložení novin a časopisů. Poskytuje rychlý přehled o novinkách a pomůže vám rozhodnout se, co číst jako první.1 thought on “Manuální aktualizace firmware Amazon Kindle 3

 1. at delam, co delam, nedarí se mi aktualizovat software v kindle 4.1.3(2692310002) seriove číslo 90231703….neporadil by mi prosím nekso jak na to…postupovala jsem dle navodu, ale v me ctecce chybi v menu Update your kindle…proste to nikde nemam:-(taky me zajima, ze ma ctecka proste si nevi rady s nejakyma koncovkama souboru…stahla jsem si knihu na ulozto, vidím,že ve slozce kniha je,ale ctecka ji vůbec neukazuje….nemohl by mi prosím někdo poradit krok po kroku jak na to (ale jsem zenska a ještě blond,takze fakt krok po kroku:-) a cesky:-)dekuji

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *