Čtení zdarma – zdroje

Zde přinášíme na jednom místě souhrn všech zdrojů knih, časopisů, služeb a webů v elektronické podobě pro Amazon Kindle i další elektronické čtečky z předchozích článků. Seznam stále aktualizujeme.

 

Služby pro Amazon Kindle:

Web / odkaz Nastavení Článek na ecti.cz Popis
kindlefeeder.com kindlefeeder.com/help Nová služba na zasílání článků z webů do Amazon Kindle Další služba, která umožňuje zasílání článků do Kindle je http://kindlefeeder.com/ Verze zdarma umožňuje používat maximálně 12 zdrojů.
tomykindle.com Služba na zasílání RSS zdrojů, webů, obrázků a vlastních textů do Kindle zdarma Web, který umožňuje zasílání web stránek, RSS zdrojů, obrázků a textů do čtečky Kindle zdarma.
kindly.cz www.kindly.cz Nová služba na zasílání článků z webů do Amazon Kindle Kindly.cz pravidelně převádí RSS feedy z prostředí převážně českého internetu do formátu MOBI, vhodného pro čtečky.

 

Weby, noviny a časopisy s podporou Kindle:

Web / odkaz Nastavení Článek na ecti.cz Popis
linuxexpres.cz Články z LinuxEXPRESu do vašeho Kindlu Články LinuxEXPRES přímo do Kindlu Služba na zasílání článků z LinuxEXPRES na čtečku Kindle.
vtm.zive.cz VTM.cz pro čtečky elektronických knih VTM.cz pro čtečky elektronických knih Časopis VTM si můžete nechat zasílat i do své čtečky Kindle.
aktualne.centrum.cz Zprávy Aktuálně.cz na čtečce Kindle Zprávy Aktuálně.cz na čtečce Kindle Na vaši oblíbenou čtečku Amazon Kindle si můžete také nechat pravidelně zasílat zprávy ze serveru http://aktualne.centrum.cz/. (Testovací provoz jen do 30.6.2011. Poté přechod na ostrý provoz viz: “Nová verze zpráv Aktualne.cz pro Kindle“)
superapple.cz SuperApple Labs: čtěte naše články na Kindle Superapple.cz – Další server, který umožňuje zasílání článků na Kindle Server superapple.cz nabízí zasílání článků do čtečky Amazon Kindle.
idnes.cz Návod, jak číst iDNES.cz na Kindle. Umí to už tři tisíce lidí Zprávy iDNES.cz na Kindle Server, který umožňuje zasílání článků na Amazon Kindle.
idnes.cz Zpravodajství iDNES.cz na Kindle Tv program, předpověď počasí a komiks z iDnes.cz na Kindle Služba idnes.cz pro Kindle s možností nechat si zasílat TV program, předpověď počasí a komiks od Kemel a Dilbert upravený pro čtečku.
tabletmania.cz Tabletmania.cz pro Kindle Články pro Kindle z Tabletmania.cz Do čtečky Kindle můžete objednat doručování článků z webu tabletmania.cz.
Časopis Abíčko E-knihy zdarma Starší čisla časopisu Abíčko ke stažení.
openmagazin.cz E-knihy zdarma Časopis OpenMagazín ke stažení ve formátu PDF a ePub.
novinky.cz novinky.cz/kindle Zpravodajství z Novinky.cz pro Kindle Zpravodajství serveru Novinky.cz si můžete nechat zasílat na čtečku každý den v 8.00, 14.00 a ve 20.00 h.
aktualne.centrum.cz Jak odebírat zprávy Aktuálně.cz na čtečce Kindle 3 Nová verze zpráv Aktualne.cz pro Kindle Nová vylepšená verze zpravodajství serveru Aktualne.cz umožňuje nastavení času odběru zpráv, členění zpráv podle rubrik, lepší formátování textu a další…
lidovky.cz lidovky.cz/kindle Přečtěte si Lidovky.cz na Kindle Další v řadě webů které umožňují zasílání článků pro elektronické čtečky Amazon Kindle je server Lidovky.cz. Redakce bude články odesílat 2x denně v 5 hodin ráno a v 16 hodin odpoledne.
e15.cz e15.cz/kindle E15.cz na čtečce Kindle Články serveru E15.cz si nyní můžete číst také na čtečce Kindle.

 

Zdroje knih zdarma:

Web / odkaz Nastavení Článek na ecti.cz Popis
amazon.com Knihy zdarma na Amazonu Postup,jak si knihy zdarma od Amazonu stáhnout do Kindle.
mlp-old.cz/karelcapek E-knihy zdarma Knihy Karla Čapka ke stažení na webu Městské knihovny zdarma.
mlp-old.cz/macha E-knihy zdarma Díla Karla Hynka Máchy ke stažení na webu Městské knihovny zdarma.
mlp-old.cz/pohadky E-knihy zdarma České pohádky ke stažení na webu Městské knihovny zdarma.
mlp-old.cz/holmes E-knihy zdarma Knihy o Sherlocku Holmesovi ke stažení na webu Městské knihovny zdarma.
mlp-old.cz/bozenanemcova/ E-knihy zdarma Knihy Boženy Němcové ke stažení na webu Městské knihovny zdarma.
dobre-knihy.cz/zdarma E-knihy zdarma Knihy zdarma ke stažení ze serveru dobre-knihy.cz
root.cz/knihy E-knihy zdarma Řada odborných knih, manuálů a jiné dokumentace pro systém Linux.
ucebnice_abc_linuxu-20061019.pdf E-knihy zdarma Učebnice ABC Linuxu ke stažení ve formátu PDF.
palmknihy.cz/free E-knihy zdarma Zde je možné také nalézt několik zajímavých titulů v sekci Knihy zdarma.
gutenberg.org E-knihy zdarma Jedná se o velmi rozsáhlý portál s online knihami v textové i audio podobě. Převážná většina knih je v angličtině, ale najdou se zde i knihy české.
msdn.microsoft.com E-knihy zdarma Na webu Microsoftu, je také ke stažení řada odborných publikací převážně pro vývojáře.
levnejsi-knihy.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni E-knihy zdarma 2 Seznam odkazů na knihy zdarma od levnejsi-knihy.cz
libinst.cz E-knihy zdarma 2 Přehled knih poskytnutých Liberálním institutem ke stažení v elektronické podobě.
borders.com E-knihy zdarma 2 Některé knihy zdarma převážně v angličtině
advaita.cz E-knihy zdarma na advaita.cz Na webu advaita.cz je volně ke stažení několik zajímavých knih, jedná se o různé duchovní, advaitové, buddhistické a zen buddhistické texty
advaita.cz E-knihy zdarma na advaita.cz Odkazy na další knihy
palmknihy.cz/free Palmknihy podporují Kindle Palmknihy.cz podporují zasílání knih na Kindle knihy zdarma na serveru palmknihy.cz si můžete nechat zasílat přímo do své čtečky Amazon Kindle
Které autory knih je možné stahovat zdarma a legálně? Článek zabývající se dobou platnosti autorských práv knih.
bozo.cz/e-nakladatelstvi E-nakladatelství Goliart – knihy zdarma Elektronické nakladatelství Goliart
knihy.nic.cz Odborné knihy od nic.cz Zde také naleznete ke stažení zdarma několik odborných publikací.
ebookmaps.com Jak používat mapy – e-knihy od eBookMaps Než vyrazíte na dovolenou, vybavte svou elektronickou čtečku mapou Přes 200 elektronických knih s mapami optimalizovanými pro elektronické čtečky ke stažení ve formátech mobi pro Kindle a epub pro další čtečky.
free-ebooks.net/ebook/Hlavn-dn-Dramata Ekniha Hlavně žádný dramata, od Kolin Off Jedná se o sci-fi příběh Hlavně žádný dramata, autora Kolin Off, jehož hlavní postavou je Filip Kalikratis, kterého náhle a velice divným způsobem opustí jeho přítelkyně Činy s hrdiny románu Stopařův průvodce po Galaxii..
amazon.com 36 knih od Amazonu zdarma Seznam 36 knih pro čtečku Kindle, které je možno stahovat zdarma z webu amazon.com
eknizky.sk Elektronické knihy ke stažení na Eknizky.sk Výběr knih na eknizky.sk je široký, můžete tu najít kromě klasické literatury také noviny, časopisy, beletrii, knihy pro děti, odbornou a počítačovou literaturu, recepty a řadu dalších užitečných knih. Pro stažení knih je nutné se na stránkách zaregistrovat.
knihy.rs-design.sk Web knihy.rs-design.sk – Volně šiřitelné knihy, pro vaši čtečku Představujeme vám nový, Slovenský web s volně šiřitelnou literaturou „knihy.rs-design.sk„, na kterém naleznete knihy mnoha žánrů a autorů. Od beletrie, přes technickou literaturu až po scifi.
Kosmas.cz – Eknihy zdarma Kosmas.cz – prodej elektronických knih + knihy zdarma ke stažení Internetové knihkupectví Kosmas.cz nově spustilo prodej elektronických knih.
Většina nabízených knih neobsahuje DRM, ani jiné ochrany, takže je lze číst prakticky kdekoli..
nicolle82.webovastranka.cz Nové tipy na e-knihy nejen pro Kindle ke stažení zdarma Další zajímavá stránka s řadou knih ke stažení většinou ve formátech txt, nebo pdf…
despota.info/despota Nové tipy na e-knihy nejen pro Kindle ke stažení zdarma Pro milovníky detektivek je tu historický detektivní román Despota, který se odehrává v Řecku v polovině 14. století.
volneknihy.wz.cz Nové tipy na e-knihy nejen pro Kindle ke stažení zdarma Na stránkách volneknihy.wz.cz naleznete ke stažení řadu volně šiřitelných e-knih ve formátu mobi zpracovaných především pro čtečku Amazon Kindle

 

Související články:

Jak objednat? – Podrobný návod na objednání Amazon Kindle přímo z webu Amazon.com.

Založení účtu na Amazon.com – Návod na vytvoření účtu na webu Amazon.com.

Propojení Kindle s účtem na Amazonu – Návod na propojení čtečky Amazon kindle s účtem u Amazon.com.

Jak na zasílání a konverzi dokumentů pomocí emailů @free.kindle.com, @kindle.com – Návod na nastavení účtu Amazon.com pro zasílání a konverze dokumentů do čtečky Kindle pomocí emailů @free.kindle.com a @kindle.com.

Calibre – konverze souboru a nahrání do čtečky – Jednoduchý návod na konverzi dokumentů pro Kindle pomocí programu Calibre.