Nejčastější dotazy

Jak si mohu objednat Kindle z Amazon.com?
Objednání je jednoduché, skládá se z několika kroků, které jsme popsali v návodu Jak objednat?
Dále zásilku můžete sledovat viz: Průběh objednávky z Amazon.com

Je 3G internet opravdu zdarma? Nebudou mi účtovány žádné další poplatky?
Ano, 3G internet je zcela zdarma v ceně zařízení a můžete jej bez obav využívat po celou dobu životnosti zařízení ve 100 zemích světa.
Nicméně, jak nás upozornil čtenář níže v komentářích, internet v některých zemích je velmi omezený. Jedná se konkrétně o země: Rakousko, Dánsko, Francie, Německo, Řecko, Nizozemsko, Portugalsko, Španělsko a Švédsko. Zde uvádím odkaz na článek, který se touto problematikou zabývá podrobněji: kindle.ipadlibrarystore.com Podle tohoto článku na amerických stránkách Amazonu tato informace není uvedena. Britský amazon uvádí tabulku 61 zemí, kde je neomezený internet dostupný: amazon.co.uk

Jak dlouho poskytuje Amazon záruku na Kindle?
Záruka od Amazonu je jeden rok.

Mohu si přikoupit rozšířenou záruku na 2 roky?
Zatím to v Evropě bohužel není možné, rozšířenou záruku mohou přikoupit jen občané USA. (Je nutné mít americkou adresu. Některé společnosti v ČR tuto službu objednání na adresu v USA a následné přeposlání do ČR nabízejí, netestovali jsme).

Jakým způsobem bude zásilka doručena?
Amazon posílá zásilku přepravní službou ups.com

Jak dlouho trvá doručení zásilky?
Zásilka je doručena v průběhu 3 -7 dní. Nám zásilka dorazila za 4 dny od objednání.

Jaké formáty souborů Kindle podporuje?
Kindle podporuje knižní formáty (Kindle (.AZW), Text (.TXT), Mobipocket (.MOBI, .PRC), PDF), dále audio formáty (.AA, .AAX, MP3 (.MP3) a obrázkové (JPG, GIF, PNG).

Jak provést reset čtečky Kindle do továrního nastavení (factory fefaults)?
Postup pro reset je popsaný zde Zazálohujte si čtečku a stiskněte tlačítka Home > Menu a zvolte položku Reset to factory defaults.

Jak se mohu připojit k Wi-Fi síti?
K Wi-Fi sítí se připojíte pomocí (Home > Menu > Settings > Wi-Fi Settings). Podrobné informace se dozvíte v návodu: Kindle připojení k Wi-Fi síti