Nejčastější dotazy

Jak si mohu objednat Kindle z Amazon.com?
Objednání je jednoduché, skládá se z několika kroků, které jsme popsali v návodu Jak objednat?
Dále zásilku můžete sledovat viz: Průběh objednávky z Amazon.com

Je 3G internet opravdu zdarma? Nebudou mi účtovány žádné další poplatky?
Ano, 3G internet je zcela zdarma v ceně zařízení a můžete jej bez obav využívat po celou dobu životnosti zařízení ve 100 zemích světa.
Nicméně, jak nás upozornil čtenář níže v komentářích, internet v některých zemích je velmi omezený. Jedná se konkrétně o země: Rakousko, Dánsko, Francie, Německo, Řecko, Nizozemsko, Portugalsko, Španělsko a Švédsko. Zde uvádím odkaz na článek, který se touto problematikou zabývá podrobněji: kindle.ipadlibrarystore.com Podle tohoto článku na amerických stránkách Amazonu tato informace není uvedena. Britský amazon uvádí tabulku 61 zemí, kde je neomezený internet dostupný: amazon.co.uk

Jak dlouho poskytuje Amazon záruku na Kindle?
Záruka od Amazonu je jeden rok.

Mohu si přikoupit rozšířenou záruku na 2 roky?
Zatím to v Evropě bohužel není možné, rozšířenou záruku mohou přikoupit jen občané USA. (Je nutné mít americkou adresu. Některé společnosti v ČR tuto službu objednání na adresu v USA a následné přeposlání do ČR nabízejí, netestovali jsme).

Jakým způsobem bude zásilka doručena?
Amazon posílá zásilku přepravní službou ups.com

Jak dlouho trvá doručení zásilky?
Zásilka je doručena v průběhu 3 -7 dní. Nám zásilka dorazila za 4 dny od objednání.

Jaké formáty souborů Kindle podporuje?
Kindle podporuje knižní formáty (Kindle (.AZW), Text (.TXT), Mobipocket (.MOBI, .PRC), PDF), dále audio formáty (.AA, .AAX, MP3 (.MP3) a obrázkové (JPG, GIF, PNG).

Jak provést reset čtečky Kindle do továrního nastavení (factory fefaults)?
Postup pro reset je popsaný zde Zazálohujte si čtečku a stiskněte tlačítka Home > Menu a zvolte položku Reset to factory defaults.

Jak se mohu připojit k Wi-Fi síti?
K Wi-Fi sítí se připojíte pomocí (Home > Menu > Settings > Wi-Fi Settings). Podrobné informace se dozvíte v návodu: Kindle připojení k Wi-Fi síti

7 thoughts on “Nejčastější dotazy

 1. Dobrý den,
  nevíte někdo, proč nemám v mém Kindlu některé položky nastavení? Podle návodu má mít tato polžka 3 stránky, já tam mám jenom 1. Dále nemám zpřístupněnou položku Create collection.
  Za pomoc děkuji

  1. Zdravím.
   Jakou verzi Kindle používáte, 3G+WiFi, nebo jen s WiFi? Máte Kindle registrovaný a propojený s účtem u Amazonu? Jakou máte nainstalovanou verzi firmware?

   1. Mám pouze WiFi verzi verze fimwaru je 3.0.2, ale co jsem se dočetl později na jiných dizkuzích, tak ho musím zřejmě zaregistrovat. Jenom mně udivuje, že je nutná registrace, i když si chci nastavit pouze čas.
    Děkuji

    1. Registrace je nutná pravděpodobně i k aktivaci internetu. Na stránkách s nastavením jsou hlavně položky služeb které internet využívají, proto nejsou před registrací aktivní. Čas by ale dostupný být mohl. Nevím proč je také skrytý.
     Když si při registraci vyplníte US adresu měl by jste mít v eshopu Amazonu přístupné i položky a hry které běžně pro uživatele EU dostupné nejsou. 😉

 2. Ve stejnou dobu (v 6ýdnu od 12.3.) jsem používal Kindle přes 3G v Rakousku a bez problémů přes 3G přistupoval k netu (standardně, nejen Wikipedia).
  Nevím zda to néjak nezávisí na verzi nebo kartě – sám mám model koupený v říjnu 2010.

 3. Právě sedím v Rakousku a zkouším web pomocí Kindle, nemám přístup na wifi. Přes 3D ale jdou jen některé funkce, např. hledání pomocí Wikipedie. Ale browsing obecně nejde – při přechodu na go to web Kindle jen odpovídá, že vzhledem k lokálním omezením není web browsing přístupný ve všech zemích …

  Roman

  1. Díky za info. Osobně jsem v Rakousku ještě 3G neměl možnost vyzkoušet, po chvíli hledání jsem našel zde na webu kindle.ipadlibrarystore.com informaci, že v některých zemích je opravdu 3G omezeno. Konkrétně by se mělo jednat o země: Rakousko, Dánsko, Francie, Německo, Řecko, Nizozemsko, Portugalsko, Španělsko a Švédsko. Proč tomu tak je, to zatím bohužel nevím. V případě, že se nám podaří získat bližší informace, zveřejníme je zde na našem webu. Do článku tuto informaci doplním. Každopádně zpoplatněný internet není v žádné zemi a ve většině zemí včetně České republiky je 3G internet neomezený.

   Update: Zde jsem uvedl krátký článek k této problematice: Omezený 3G internet v některých zemích!

Comments are closed.