Amazon poskytuje službu zasílání a konverze dokumentů do Kindle prostřednictvím emailu, který se vytvoří automaticky při založení účtu. Email je ve tvaru “přihlašovací jméno@kindle.com nebo @free.kindle.com“. Rozdíl si popíšeme dále. Aby vše správně fungovalo, je nutné mít čtečku propojenou s účtem na Amazonu. Jak to udělat si můžete přečíst v návodu zde: Propojení Kindle s účtem na Amazonu.

  • Nejprve se přihlaste ke svému účtu na Amazon.com (Sign in), přejděte na Your Account do sekce Digital Content vyberte položku Manage Your Kindle.
  • Zde v sekci Your Kindle Approved E-mail List přidejte emailové adresy, ze kterých si přejete dostávat dokumenty do Kindle. Adresa zde musí být povolená. Standardně je nastavena adresa, kterou jste zadali při vytvoření účtu. Dále věnujte pozornost sekci Your Personal Document Charge Limit položce Maximum Charge Limit, kde si nastavíte maximální čásku, kterou jste ochotni platit za konverze. Můžete nastavit 0.00$. Aby fungovaly platby, musí být k účtu přiřazena platební karta, viz “Jak objednat?” body 6. až 8.
  • Zpoplatněno je jen zasílání dokumentů přes 3G, verze Kindle Wi-Fi se to netýká. Abyste se vyhnuli poplatkům, nastavte Maximum Charge Limit na 0.00$ a používejte adresu @free.kindle.com u verzí čtečky s 3G modemem (Kindle 3G+Wi-Fi, Kindle DX). U verze Kindle Wi-Fi konverze není zpoplatněna a můžete používat adresu @kindle.com. Dokument vám bude doručen jakmile se připojíte s Wi-Fi síti.
  • Zasílat můžete různé typy dokumentů, napřílkad .*pdf, *.doc, *.docx, *.Html, *.bmp, *jpg, *.gif, atd… Dokument vložte do přílohy emailu a do předmětu napište “Convert” Zasílat můžete i již zkonvertované soubory např. *.azw, *.mobi atd…