Služba na zasílání RSS zdrojů, webů, obrázků a vlastních textů do Kindle zdarma

Dalším zajímavým webem, který umožňuje zasílání web stránek, RSS zdrojů, obrázků a textů do čtečky Kindle je tomykindle.com. Tyto stránky obsahují několik služeb, které si nyní v krátkosti představíme. Všechny služby jsou zcela zdarma a bez poplatků. První tři služby nevyžadují registraci na stránkách, poslední dvě ano. Registrace obsahuje pouze přihlašovací jméno, heslo, Kindle email a odesílací email.

 • web2kindle – umožňuje zaslání internetových stránek do čtečky Kindle. Jednoduše vložte do pole web2kindle adresu stránek, které chcete odeslat do čtečky,vyplňte Kindle email, odesílací email a odešlete tlačítkem “send”. Web se zkonvertuje a zašle na vaši Kindle čtečku. Pro využití této funkce není nutná registrace.
 • photo2kindle – tato služba slouží pro odeslání obrázku či fotografie na Kindle. Vyberte obrázek,který chcete zaslat do čtečky, vyplňte odesílací email a Kindle email a tlačítkem “send” jej odešlete. Obrázek se zoptimalizuje pro display čtečky a odešle. Na tuto funkci také není nutná registrace na webu.
 • text2kindle – tato funkce umožňuje na čtečku zaslat vlastní text. Vypište jakýkoli text, který chcete odeslat do textového pole a odešlete stejným způsobem jako v předchozích bodech. Také bez registrace.
 • daily2kindle – Zde si můžete nechat denně zasílat na čtečku oblíbené internetové stránky, které navštěvujete pravidelně. Zadejte adresu stránek do pole “Web URL” a stiskněte tlačítko “start daily delivery of this web”. Pro využití této služby je nutná registrace na webu.
 • rss2kindle – Poslední služba umožňuje pravidelné zasílání RSS zdrojů do elektronické čtečky Amazon Kindle. Do pole “Feed URL” zadejte adresu RSS zdrojů (feedů) a tlačítkem “Subscribe to this feed” zahájíte denní odesílání feedů do čtečky. Pro využití této služby je nutná registrace na webu tomykindle.com.

Odkaz na službu: http://tomykindle.com


Pro správnou funkci služeb je nutné mít vytvořený účet na stránkách Amazon.com, propojit účet se čtečkou a nastavit odesílání pomocí Kindle emailu. Zde jsou uvedeny postupy jak na to:

Návod, jak si nastavit Kindle email na svém učtu u Amazon.com naleznete zde: Jak na zasílání a konverzi dokumentů pomocí emailů @free.kindle.com, @kindle.com

Jestli nemáte založený učet u Amazon.com, vytvořte si jej podle tohoto návodu: Založení účtu na Amazon.com

Jak si propojit Amazon účet se čtečkou Kindle se dočtete tady: Propojení Kindle s účtem na Amazonu

4 thoughts on “Služba na zasílání RSS zdrojů, webů, obrázků a vlastních textů do Kindle zdarma

 1. Nejlepší na tomykindle je to, že neposílají pouze souhrn z RSS. Ta webka si v RSS najde odkaz na originální článek a ten pak pošle na Kindle. Skvělé 🙂

  1. A navíc je to první podobná služba kterou jsem našel a je zcela zdarma. U jiných podobných služeb bylo automatické odesílání zpoplatněno.

   1. Dobrý den,

    dlouhé hodiny už řeším jak dostat rss full text do kindlu. A nedari se mi nakombinovat jednotlive sluzby a aplikace tak aby vse fungovalo… (google reader\instapaper/wizzard rss/feedbooks/kindlefeeder/send to reader………..). Teď jsem narazil na TomyKindle. A mám dva dotazy. Co znamená ,,odesílací email,,? Má to být mů osobní email? Současně má být uveden na seznamu povolených adres v manage my kindle na amazonu?

    Děkuju moc

    1. Dobrý den.
     Odesílací email je ten který máte uvedený v nastavení svého účtu u Amazonu v sekci Your Kindle Approved E-mail List jako email ze kterého máte povoleno odesílat články a konverze do vaší čtečky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *