Jak informoval server technet.idnes.cz, společnost Amazon.com by již letos měla zahájit spolupráci s přibližně 11 tisíci americkými knihovnami.
Knihy z těchto knihoven si čtenáři budou moci půjčovat v elektronické podobě pro čtečku Amazon Kindle. Doba čtení knihy bude časově omezená, stejně jako u klasické knihy. Vypůjčení by mělo být zdarma?
Do knih bude možné si zapisovat poznámky, které bude možno zobrazit i při dalším vypůjčení knihy, pouze stejnému uživateli.

Doufejme, že se tento systém se dobře uchytí a rychle se rozšíří i do Evropy a hlavně do České republiky. Možnost půjčování knih v češtině z domova i na cestách zní lákavě a určitě zase posune možnosti půjčování a čtení knih o něco dále, čímž zatraktivní a zpříjemní elektronické čtení dalším čtenářům.
Čas nostalgického vzpomínání na papírové knihy se pravděpodobně již blíží. Dle mého názoru bude papírových tiskovin ubývat a do několika let bude tištěná papírová kniha jen rarita a její výrobní náklady překročí výrobní náklady na výrobu jedné elektronické čtečky. Jak dlouho to potrvá a jestli se tak opravdu stane se můžeme zatím jen domnívat, o své názory se podělte v komentářích pod článkem…Zdroj: technet.idnes.cz