Společnost Oaxis právě rozjela na Kickstarteru novou crowd-fundingovou kampaň pro zbrusu nové příslušenství určené k Apple iPhone 7 Plus – půjde o „InkCase“ a jak prozrazuje nadpis, poskytne to jeho majitelům možnost čtení textů i za těch nejjasnějších světelných podmínek.

Kdybychom měli prohodit pár slov na adresu firmy Oaxis, tak ta již prodává všelijaké mobilní příslušenství pro smartphony a ano, již mezi ním i je několik s E-Inkem vestavěným do jeho zad.

Nejnovější model InkCase zamýšlený pro použití spolu s Apple iPhonem 7 Plus slibuje mít 5,2“ displej, samozřejmě typu E-Ink. A bude to díkybohu i model nejnovější (technologie „Carta“).

A jak na tom bude model s rozlišením? To dosáhne 540 x 960 pixelů, což nám dělá pro displej jemnost 217 PPI.

5,2“ displeje sice zní úžasně, nezapomínejme ovšem na to, že je výrazně menší, nežli 6“ Kindle (a to převážně z důvodu jiných poměrů obrazovky u smartphonů).

Externí pouzdro bude mít i Bluetooth, takže by neměl být problém ani v komunikaci s nějakou tou aplikací/chytrým mobilem. Rozhodně vítáno je pak odhalení, že novinka slibuje být odolná jak proti otřesu a šoku, tak i proti vodě.

Výdrž má s vestavěným akumulátorem dosáhnout pěti dní (speciálně jen pro E-Ink obrazovku). Pouzdro InkCase i7 Plus se začne distribuovat už teď v červenci a ceny začínají na 123 dolarech + poštovné.

Co se týče 69dolarového příspěvku za InkCase IVY pro iPhony 7, tak ten již moc nedává smysl. Jde o to, že poštovné se platí extra a zasílá se až někdy v srpnu, přitom na Amazonu již jsou od 49 USD a s poštovným zdarma (nemluvě o tom, že má InkCase IVY hodně úzký displej a moc dobře se na něm číst patrně nebude)…

 

Toto video z akce je sice z InkCase i7 pro běžný iPhone a ne Plus verze, ale jistě vám to napoví, jak věci budou fungovat, i zhruba to, co od něj můžete očekávat.

 

Zdroj + Foto: http://blog.the-ebook-reader.com/2017/06/28/oaxis-inkcase-on-kickstarter-with-5-2-e-ink-screen-for-iphone-7-plus/