Je to asi tak nějakých čtrnáct dní, co se nám začaly objevovat na YouTube první videa nové 7,8“ velké čtečky s rozlišením 300 PPI se jménem Icarus Illumnia XL HD. A dnes již „visí“ na Indiegogo (https://www.indiegogo.com/projects/icarus-7-8-inch-300ppi-android-e-reader#/), kde je dostupná ve formě před-objednávky.

Firma Icarus je sice odkudsi z Nizozemí, to ale jistě neznamená, že by neměla zákazníky po celém světě, nakonec, máme tu globální trhy třetího tisíciletí, že ano…

Zdá se, že první modely již jsou zamluveny, ale stále se berou objednávky ve výši 199 USD. Připomínáme, že pokud nepočítáme Kobo Aura One, pak je to právě Illumina XL HD, jenž má shodně vůbec poprvé 7,8“ E-Ink displej v jemnosti 300 PPI (jejich cena je mimochodem zhruba stejná, jen Aura One stojí 229 USD a má poštovné a balné zdarma).

Naopak Icarus Illumnia XL HD disponuje Androidem 4.2, takže od Kobo se liší nemalým způsobem. Nemluvě o tom, že má i podporu audia a rychlejší 1,8 GHz procesor + dvojnásobek RAM a úložného prostoru.

Je jistě dobré, že se nám objevuje stále více modelů střední velikosti, protože trh zatím patřil spíše oběma extrémům.

Kompletní specifikace Icarus Illumnia XL HD jsou k nahlédnutí zde:

 

 

Zdroj + Foto: http://blog.the-ebook-reader.com/2017/06/26/new-7-8-inch-icarus-illumina-xl-hd-pre-orders-on-indiegogo/