Již jsme informovali o tom, že Amazon připravuje nové tablety. První tablet, který se bude jmenovat Amazon Kindle, stejně jako dnes již legendární a stále populárnější elektronická čtečka, by se měl objevit v nabídce Amazonu již koncem září roku 2011.

Jak bude nový tablet Amazon Kindle vypadat?

Tablet bude vybaven displejem o velikosti sedm palců a operačním systémem Android. V případě úspěchu tohoto modelu se na trhu objeví začátkem roku 2012 také dražší deseti palcový model.
Android v tabletu bude graficky výrazně upravený s integrovanými službami a aplikacemi Amazonu. V základní výbavě nebude chybět webový prohlížeč, mp3 a video přehrávač. Pro snadný nákup aplikací slouží obchod Amazonu Android Appstore. Výhodou je, že pro Android jsou již k dispozici tisíce aplikací, které bez problémů poběží i na Androidu v tabletech Amazon Kindle. První verze tabletu bude pravděpodobně pouze s Wi-Fi, ale časem by se měla objevit i 3G verze.
Vzhled tabletu Amazon zatím pečlivě tají a žádné oficiální fotografie stále nejsou k dispozici. Fotografie přiložená ke článku je pouze ilustrativní.

A cena?

Cena by se měla být příznivá, tablet by se měl prodávat za cenu 250$ a měl by tak cenou konkurovat tabletu Nook Color od Barnes & Noble, který se prodává za stejnou částku. Oba tablety disponují operačním systémem Android a displejem o velikosti sedm palců. Ve srovnání s tabletem Apple iPad je cena tabletu Amazon Kindle přibližně poloviční. Při nákupu tabletu z Amazonu do České republiky budeme muset počítat ještě s navýšením ceny o 20% DPH.

Další výhody

Mezi další výhody kromě integrace základních aplikací Amazonu v Androidu, které bude Amazon ke svým tabletům nabízet, by měl patřit například přístup ke službě Instant Video nebo bezplatné využití služby Amazon Prime.