Společnost Amazon připravuje do prodeje svoje vlastní verze tabletů, první z nich, s kódovým označením “Coyote” bude osazen dvoujádrovým procesorem Nvidia Tegra 2 a jeho velikost bude 7 palců. Na trh by měl být uveden ještě letos na přelomu srpna a září. Ke konci roku bychom se měli dočkat desetipalcové verze s označením “Hollywood“, která bude osazena čtyřjádrovým procesorem Nvidia T30 “Kal‑El”. Na tabletech bude operační systém Android 3.2 Honeycomb.
Společnost Amazon má u zákazníků velice dobré jméno, s navrhováním hardware má již velké zkušenosti, což dokazuje i svou velmi úspěšnou elektronickou čtečkou Amazon Kindle. Elektronické čtečky nehodlá Amazon opustit, chce spíše oslovit i skupinu zákazníků, kteří si přejí všestrannější zařízení. Tablety budou mít předinstalovány aplikace jako Kindle for Android nebo aplikace pro nákup v Amazon AppStore pro usnadnění nákupu knih a aplikací od Amazonu.
Údajně se předpokládá, že v období vánoc by se mělo vyrobit cca 700 – 800 tisíc kusů těchto zařízení měsíčně.
Cena sedmipalcového modelu “Coyote” by se měla pohybovat kolem 349$ a desetipalcový “Hollywood” by měl stát kolem 449$, což je přibližně o třetinu méně než cena konkurenčního iPadu. Krom toho, že má Amazon k dispozici levný hardware může cenu zařízení částečně dotovat i prodejem knih, hudby a aplikací které si zákazníci mohou na webu Amazonu a nově i v Amazon AppStore nakupovat.
Podle analytiků má společnost Amazon velmi dobré předpoklady k tomu, aby mohla úspěšně konkurovat tabletům iPad společnosti Apple.
Amazon má velmi silnou pozici v oblasti propagace, levnější hardware a mohl by zopakovat úspěšný model čteček elektronických knih Kindle.
Ještě letos by prý chtěl Amazon prodat přibližně čtyři milióny těchto přístrojů, proto chce tablety začít prodávat již toto léto.