Blíží se prázdniny, doba cestování a dovolených. Před odjezdem na prázdniny si každý určitě vybaví svou čtečku dostatečným množstvím knih na dlouhé cestování dopravními prostředky, čtení na pláži nebo při deštivých večerech.
Nyní si kromě klasických knih a článků můžete do své čtečky díky serveru eBookMaps.com stáhnout zdarma i řadu eknih s mapami, které se na cestách můžou jistě také hodit, zvláště na místech, kde není k dispozici žádné připojení k internetu a nemůžeme se podívat na některou z internetových online map.
Mapy jsou optimalizovány pro elektronické čtečky, každá ekniha obsahuje rejstřík ulic, pomocí kterého lze v mapě pohodlně vyhledávat. Dále je možné mapu zvětšovat, tuto funkci však podporují jen některé ečtečky, například Amazon Kindle.
Stránky jsou k dispozici v několika jazycích, mezi kterými nechybí ani čeština a slovenština.
Na serveru eBookMaps.com je prozatím ke stažení přes 200 elektronických knih s mapami z celého světa, které si můžete stahovat ve formátech mobi pro Amazon Kindle nebo epub pro další elektronické čtečky.
Nabídka map by se měla do budoucna dále rozrůstat.
Pro Českou republiku jsou v nabídce mapy těchto měst: Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Karlovy Vary, Liberec, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Praha.
Ale naleznete zde i další mapy měst celého světa, například: Paříž, Londýn, Amsterdam a mnoho dalších.
Na webu se dočtete také rady a tipy jak mapy používat a nahrát do čtečky, které jsou doplněny jednoduchými videi s příklady použití ve čtečce Amazon Kindle 3.