Přinášíme jednoduchý návod na konverzi a nahrání souboru do čtečky Kindle pomocí Calibre. Nejedná se o žádný rozsáhlý návod, je zde popsaný jen základní postup pro konverzi souboru.


Program Calibre je zdarma, je dostupný pro platformy Windows, Linux a OS X. Stáhnout si jej můžete zde: http://calibre-ebook.com/download

  • Po spuštění programu přidejte soubor, který chcete konvertovat pomocí červené ikony se znaménkem +. Soubor lze přetáhnout i myší přímo do okna programu.
  • Soubor se zobrazí v okně programu. Klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte volby Převést Knihy > Převést Individuálně.
  • V následujícím okně není třeba nic nastavovat. Vyplňte jen název knihy a autora. Jinak všechny volby můžete nechat ve výchozích hodnotách. Stiskněte OK a konverze začne. Průběh konverze lze sledovat po kliknutí na úlohy v pravém dolním rohu programu.
  • Po skončení konverze lze knihu jednoduše odeslat přímo do Kindle pomocí modrobílé ikony se šipkou nebo kliknutím na knihu pravým tlačítkem a volbou Odeslat do zařízení > Odeslat do hlavní paměti. Čtečku je nutné mít připojenu pomocí USB kabelu! Soubor se odešle do čtečky a zařadí do složky podle autora. Calibre má i prohlížeč souborů, na kterém si můžete před nahráním do čtečky prohlédnout výsledek konverze. Stačí v pravém dolním rohu v rámečku formáty kliknout na formát, který chcete v prohlížeči otevřít (Mobi, Pdf).
  • Nyní se můžete pustit do čtení.