Další zajímavou službou, která umožňuje zasílání článků do Kindle je http://kindlefeeder.com/. Verze zdarma umožňuje používat maximálně 12 zdrojů, pro přidání více zdrojů byste si museli zaplatit verzi premium, která stojí 19,95$ na rok. Myslím, že 12 zdrojů pro začátek bude stačit. 😉

Nyní si popíšeme, jak si službu zprovoznit:

 1. Na webu kindlefeeder.com si nejprve založte účet kliknutím na Sign up v levém horním rohu stránky.
 2. Zvolte si uživatelské jméno, pod kterým se budete hlásit na stránky kindlefeeder.com pomocí Log in hned nad Sign up (viz obr-1.) a napište jej do pole Username. Do dalšího pole Email zadejte vaši standardní emailovou adresu. Ne Kindle adresu. Do pole Kindle username zapište první část Kindle emailu před @, jestli máte kindle mail, například pavel@kindle.com napište Pavel. (obr-2) Nakonec zadejte 2x heslo pro přihlášení a klikněte na tlačítko Sign up dole. Tím je účet vytvořený.
 3. U svého účtu u amazon.com přidejte adresu @kindlefeeder.com mezi adresy, ze kterých si přejete dostávat dokumenty. Adresu můžete kdykoli zase odebrat. Nastavení účtu je popsáno v návodu Propojení Kindle s účtem na Amazonu
 4. Nyní se přihlaste ke svému účtu na stránkách kindlefeeder.com pomocí jména a hesla, které jste si zvolili.
 5. Pro přidání zdrojů zvolte položku Add feeds a zadejte adresu zdrojů, například https://ecti.cz/feed/.
 6. Zdroje můžete editovat pomocí volby Manage my feeds. Když si budete přát některý ze zdrojů odebrat, vyberte si jej a zvolte Unsubscribe from this feed.
 7. Bohužel automatické odesíláni umí jen premium verze služby. U free basic služby zdarma si příspěvky musíte odeslat ručně. Po přihlášení k účtu zvolte Dashboard a dole na stránce je sekce Deliver your feeds now. Zde si můžete zvolit mezi třemi způsoby doručování.
   Wireless – Zaslání na Kindle email, zprávy se stáhnou přímo do Kindle. Je nutné připojení k wifi.
   Emailed – Zašle zprávy na váš email ve formátu .azw odkud si je můžete stáhnout a nahrát do Kindle přes USB kabel.
   Forward – Zašle zprávy na váš email, odkud si je přepošlete na Kindle mail, kde se zkonvertují a zašlou do Kindle.
 8. Níže na stránce jsou volby Delivery format, kde si zvolíte formát zpráv, kolik zpráv najednou chcete stahovat, jestli si přejete stáhnout všechny zprávy ze serveru nebo jen nové. Pořadí zpráv řadit od nejstarších nebo od nejnovějších.