Společnost Amazon nově nabízí nabízí novou, levnější variantu Kindle 3 (jen Wi-Fi verze), která stojí pouhých 114$. Tato sleva bude kompenzována zobrazováním reklamy na displeji. Reklama nahradí spořiče obrazovky a bude se zobrazovat i ve spodním pruhu na displeji. Jinak všechny funkce čtečky zůstanou zachovány.
V reklamních nabídkách budou v první testovací fázi hlavně reklamy na Vuicku, Procter & Gamble a Visa, dále různé speciální nabídky Amazon, slevové kupóny, nabídky na knihy, slevy na knihy, atd.
Uživatelé reklamního Kindle budou moci Amazonu zasílat své názory na reklamní sdělení a informovat, o které reklamy mají největší zájem. Na webu amazon.com je již možné dělat předběžné objednávky, ale zatím jen pro americký trh. Čtečka bude skladem od 3. května v počtu maximálně 3 kusy na osobu. Jestli bude tato verze Kindle dostupná i pro Evropský trh, zatím není známo.
V případě, že byste měli zájem si čtečku objednat do České republiky, můžete využít některou službu, která umožňuje zřízení americké adresy, na kterou si čtečku objednáte a následně si ji necháte přeposlat do ČR. Například Shipito.

Předběžnou objednávku reklamní čtečky Kindle je možné udělat na tomto odkazu: www.amazon.com

Bližší informace se můžete dočíst na zde webu: Amazon.com.