Přinášíme několik odkazů, kde si můžete stáhnout knihy zdarma nejen pro Amazon Kindle.

Pro příznivce Karla Čapka připravila Městská knihovna na svém webu několik jeho děl ke stažení. Najdete zde například knihy: Válka s mloky, Dášenka, Krakatit, Bílá nemoc, Povídky z jedné kapsy a další. Dále na webu Městské knihovny naleznete téměř kompletní dílo Karla Hynka Máchy, české pohádky, kompletní příběhy s Sherlockem Holmesem a díla Boženy Němcové


http://www.mlp-old.cz/karelcapek/

http://www.mlp-old.cz/macha/

http://www.mlp-old.cz/pohadky/

http://www.mlp-old.cz/holmes/

http://www.mlp-old.cz/bozenanemcova/

Řadu knih naleznete také na stránkách dobre-knihy.cz v sekci zdarma. K dispozici je tu řada kvalitních titulů od známých autorů, například: Old Surehand – May Karel, Nadějné vyhlídky – Dickens Charles a řada dalších. (Tituly zdarma se pravidelně obměňují.)

http://www.dobre-knihy.cz/zdarma/

Pokud byste si rádi přečetli nějakou odbornější literaturu, můžete se podívat na web root.cz do elektronické knihovny, naleznete zde řadu odborných knih, manuálů a jiné dokumentace pro systém Linux.

http://www.root.cz/knihy/

Další literaturu o systému Linux naleznete také na stránkách abclinuxu.cz, je zde k dispozici časopis Abíčko nebo učebnice ABC/Linuxu.

http://www.abclinuxu.cz/clanky/casopis-abicko

http://www.abclinuxu.cz/download/ucebnice_abc_linuxu-20061019.pdf

Další odborné čtení je k dispozici na webu Microsoftu, kde je také ke stažení řada odborných publikací převážně pro vývojáře.

http://msdn.microsoft.com/cs-cz/dd727769.aspx

Nesmí zde chybět ani server palmknihy.cz, kde je možné také nalézt několik zajímavých titulů v sekci Knihy zdarma.

http://palmknihy.cz/free/index.php

Zajímavý web je také Gutenberg Project. Jedná se o velmi rozsáhlý portál s online knihami v textové i audio podobě. Převážná většina knih je v angličtině, ale najdou se zde i knihy české.
http://www.gutenberg.org/wiki/Main_Page

Na internetu naleznete i řadu časopisů, které si lze přečíst zdarma. Například OpenMagazin nabízí svá starší čísla ke stažení v jejich download sekci.

http://www.openmagazin.cz/stahnout/


Další zdroje literatury jsou uvedeny v tomto přehledu: Čtení zdarma – zdroje